¡Explora estas ideas y más!

Receta

Receta

Kremi Shantili, i krijuar nga francezi François Vatel ne shekullin e XVII,eshte i perbere ngapana e fresket e rrahur, vanilje dhe sheqer pluhurne raportin 5 pana dhe 1 sheqer. Duke qene nje nga kremerat me te perdorur ne pasticeri, pervec se perdoret i vetem neper emblesira te ndryshme, shpesh bashkohet edhe me kremin e pasticerise...Read More

Kremi Shantili, i krijuar nga francezi François Vatel ne shekullin e XVII,eshte i perbere ngapana e fresket e rrahur, vanilje dhe sheqer pluhurne raportin 5 pana dhe 1 sheqer. Duke qene nje nga kremerat me te perdorur ne pasticeri, pervec se perdoret i vetem neper emblesira te ndryshme, shpesh bashkohet edhe me kremin e pasticerise...Read More

Oreo balls.. holy fat.

17 Recetas para hacer postres con galletas Oreo

Como hacer helado de nutella. Hazlo tu mismo!

Recetas de Helados Caseros l 1001Consejos

Pinterest
Buscar